pg tour golf turnaj amatérský
pg tour golf turnaj amatérský
pg tour golf turnaj amatérský
Kontakt pg tour golf turnaj
Facebook pg tour golf turnaj
Napište pg tour golf turnaj
výsledky golf turnajů pg tour
Turnaje golf pg tour
menu výroba nábytku

PG tour - Bodování v turnaji

V rámci turnajů jsou vypisovány tyto kategorie (společné pro muže i ženy):

  • hcp +9,0 - 11,4 stableford netto
  • hcp +9,0 - 11,4 rány brutto
  • hcp 11,5 - 18,4 stableford netto
  • hcp 11,5 - 18,4 rány brutto
  • hcp 18,5 - 54,0 stableford netto (s omezením pro určení pořadí na hcp max. 40)

 

Vyhlašováni a odměňováni jsou vždy 3 nejlepší hráči z každé kategorie. V případě rovnosti výsledků jsou pro určení pořadí na prvních třech místech aplikována doplňková kritéria České golfové federace.
 

Pro potřeby sestavování průběžného celkového pořadí PG tour v kategoriích je bodováno vždy 10 nejlepších hráčů podle základního klíče 15 - 12 - 10 - 8 - 6 - 5 - 4 - 3 - 2 - 1.

Pokud hráči dosáhnou shodného výsledku stablefordových bodů či ran, tak si body za umístění rozdělí. Například shodný výsledek hráčů na 4., 5. a 6.místě znamená, že si všichni tito hráči připíší 6,3 bodu po výpočtu (8+6+5)/3.

K získaným bodům náleží navíc každému hráči jedna desetina bodu za každého soupeře, kterého v turnaji ve své kategorii měl. Tedy v případě 14 startujících hráčů v kategorii každý z bodujících dostává navíc bonusových 1,3 bodu, apod. Tím se výsledkům z početněji obsazeného turnaje dá do celoročního žebříčku větší váha.

Když by bylo potřeba v některém turnaji určit absolutního vítěze v první nebo druhé kategorii, kde se hodnotí samostatně btto rány i netto stableford, tak prvním kritériem je součet získaných bodů za obě umístění. V případě rovnosti je druhým kritériem vyšší počet bodů získaných v hodnocení na rány brutto. Případným třetím kritériem je vyšší hcp před turnajem, čtvrtým pak los.

Zavři

Napiště nám

Zavřít vrstvu dotazu.