pg tour golf turnaj amatérský
pg tour golf turnaj amatérský
pg tour golf turnaj amatérský
Kontakt pg tour golf turnaj
Facebook pg tour golf turnaj
Napište pg tour golf turnaj
výsledky golf turnajů pg tour
Turnaje golf pg tour
menu výroba nábytku

PG TOUR - Bodování v turnaji

V rámci turnajů jsou vypisovány tyto hcp kategorie (společné pro muže i ženy):

  • +9,0 - 11,4 stableford netto
  • +9,0 - 11,4 rány brutto
  • 11,5 - 18,4 stableford netto
  • 11,5 - 18,4 rány brutto
  • 18,5 - 28,4 stableford netto
  • 28,5 - 54 stableford netto

V případě rovnosti výsledků jsou pro určení pořadí v turnajových kategoriích aplikována doplňková kritéria České golfové federace.
Vyhlašováni jsou vždy 3 nejlepší hráči z každé kategorie.

Pro potřeby sestavování průběžného celkového pořadí PG tour v kategoriích je bodováno vždy 10 nejlepších hráčů podle klíče 15 - 12 - 10 - 8 - 6 - 5 - 4 - 3 - 2 - 1. Doplňková kritéria ČGF ale pro tyto účely neaplikujeme. Pokud hráči dosáhnou shodného výsledku bodů či ran, tak si body za umístění rozdělí. Například shodný výsledek hráčů na 4., 5. a 6.místě znamená, že si všichni tito hráči připíší 6,3 bodu (8+6+5)/3. Od sozóny 2018 se k těmto bodům přidává každému hráči jedna desetina bodu za každého soupeře, kterého v kategorii měl. Tedy v případě 10 startujících hráčů v kategorii každy z nich k bodům dostává navíc bonusových 0,9. Tak se výsledkům z početněji obsazeného turnaje dá do celoročního žebříčku o trochu větší váha.

Pokud je třeba v některém turnaji určit absolutního vítěze v kategorii, je to dáno součtem takto získaných bodů z hodnocení brutto a netto. V případě rovnosti bodů o absolutním vítězi kategorie v turnaji rozhoduje vyšší počet bodů získaných v hodnocení brutto. Případným dalším rozhodujícím kritériem je vyšší hcp před turnajem, následně pak los.

Zavři

Napiště nám

Zavřít vrstvu dotazu.